Firma Profili

Firmamız 1973 yılında Denizli’de kurulmuş olup;filtre, madeni yağ, oto bakım ürünleri ve üstübü imalatı ile çalışma hayatına başlamıştır. Kurucularımızın, filtre sektöründe uzun yıllar edindiği deneyim ve bilgi birikimini yüksek teknoloji kullanımı ve imalatı konusunda uzman ekiple birleştirerek FILTORQ FILTER markasıyla ağır vasıta, iş makinası ve binek araçların ihtiyaç duyduğu her çeşit filtreleri üreterek bu sektörlere hitap eden bir firma halini gelmiştir. 48 yıldır filtre ve üstübü imalatı konusunda hizmet veren firmamız, başta Ege ve Akdeniz bölgelerinde olmak üzere, ülke çapında sayısız kurum ve kuruluşlara da filtre ve üstübü tedarik etmektedir.

Firmamızın, 2006 yılında İzmir şubesi faaliyete geçmiş ve Fil Filtre ana bayiliği, Fleetguard, Donaldson gibi markaların yanı sıra, Mann Filter Ege – Akdeniz distribütörlüğünü de alarak, filtre dağıtım, satış ve ürün çeşitliliğini daha da genişletmiştir.

Filtre sektöründe her geçen gün pazar payını ve marka bilinirliğini yükselten İkiler Otomotiv, tecrübesi ve bilgi birikiminin yanında, çok çeşitli ürün yelpazesi ile toplamda 10.000 metrekarelik depolama alanı, konusunda uzman personeli ve 15 adet dağıtım aracı ile Türkiye’nin en büyük filtre tedarikçilerinden birisidir. Fabrikamız sektörün lokomotif filtre tedarikçisi olarak faaliyetlerine devam ederken 2016 yılında bu faaliyetlerini teknolojik olarak daha da modern hale getirmek için Çardak Organize Sanayi Bölgesindeki yeni tesisine taşınmıştır. Yeni Tesisimiz 10.000 m2 modern üretim ve depolama alanına sahip olup burada halen burada üretimimiz ve faaliyetlerimiz devam etmektedir. Firmamızın bünyesindeki laboratuvarda hava, polen (kabin) yağ ve yakıt filtreleri ile ilgili önemli testleri yapabilmekteyiz. FILTORQ markası ile üretmiş olduğumuz filtreler her aşamada tecrübeli kalite kontrol elemanları tarafından denetlenmektedir. FILTORQ FILTER kalitesi ISO 9001:2015 , ISO/TSE 16949:2016 ve TSE belgeleri ile desteklenmektedir. Arge birimimiz tarafından pazarda yeni çıkan ürünleri çok hızlı bir şekilde tasarlayıp ürün portföyüne ilave edebilmekteyiz. FILTORQ FILTER 3000 aşkın çeşidi , geniş stoğu ve online sipariş sistemi sayesinde her çeşit filtre ihtiyacını en kısa sürede tedarik ederek müşteri memnuniyetini gerçekleştirmektedir. FILTORQ FILTER kaliteyi ön planda tutarak dayanıklı ve kaliteli filtreler ile gerek içi piyasa gerekse dünya pazarında kalitesiyle adından söz ettirmektedir.